Смерека чи сосна?

Смерека чи сосна? -
10\04.2018

В Європі смереку називають "Ukrainian Pantree", в Росії-"ялина європейська".
Українська назва цієї хвойної породи - «смерека» (Picea abies L.) або «ялина». Це потужне довголітнє дерево в народних повір'ях є символом щастя, вічного життя і молодості: "добрий дух смереки боронити від усілякіх негараздів"
Смерека - місцевий різновид їли в українських Карпатах, що виростає на висоті від 800 до 1600 над рівнем моря. Ця хвойна порода відноситься до сімейства соснових, але за своїми характеристиками і властивостями дуже відрізняється від деревини сосни:
Колір деревини смереки практично білий і не темніє з часом. Часто зустрічається невеликий невипадной сучок, який підкреслює її природну красу.
Деревина смереки однорідна, має рівні по ширині річні кільця, прямі волокна, за якими рівномірно розподіляється напруга, тому має високі резонансними здібностями. З неї виготовляють національний музичний інструмент трембіту, а також скрипку, піаніно, контрабас.
Завдяки особливому розташуванню смоляних жив, смола рівномірно розподіляється по всій деревині, не скупчується в смоляні кишені і не виступає на поверхню дерев'яних виробів. Після сушіння деревина не розтріскується і практично не схильна до корабленіе. Завдяки унікальним якостям смереки з неї здавна виробляють столярні вироби, погонажні продукцію, будують теплі будинки, а також використовують у народній медицині.
За рахунок пористої структури деревина має низьку звуко теплопровідністю і відмінно реагує на зміну кліматичних умов, швидко віддає зайву вологу, тим самим чудово підтримує мікроклімат в будинку.
"Хата Смерекова - батьківщина здорова".

Сосна росте повсюдно, в тому числі і в екологічно забруднених місцях України. Приріст нерівномірний, сучок великий. Деревина сосни містить багато смоли, яка нерівномірно розподілена по жилах, з утворенням великих смоляних кишень.
Через неоднорідності деревини напруга розподіляється не рівномірно і призводить до утворення тріщин, деформації дошки після сушки.
Смола виділяється на поверхню дошки і псує декоративну фарбування і зовнішній вигляд погонажної продукції з сосни (вагонки, планки, палубної, терасної, статевої дошки), а також не дає захисним матеріалами проникати глибоко в пори деревини.
Всі ці факти призводять до низьким експлуатаційними характеристиками і обесценіванівают сосну на ринку деревопереробки.

Тому в будівництві і при декоративного оздоблення приміщень архітектури та дизайнери все менше застосовують сосну.

Порівняння товарів ()