Сосна чи модрина?

Сосна чи модрина? -
12\12.2017

Модрина чи сосна, що обрати?

На наше підприємство часто звертаються з питаннями вибору породи деревини сибірська модрина або українська сосна? І недорого чи коштує модрина сибірська? Визначитися допоможуть нам відповіді на наступні питання.

- Вимоги до вологостійкості деревини.

В яких умовах будемо використовувати деревину?

Внутрішнє оздоблення (дерев'яна вагонка, фальш брус, дошка підлоги) або зовнішнє (фасадна дошка, планкен, терасна дошка, палубна дошка, декінг)?

- Вимоги до зносостійкості виробів.
Монтаж дошки в житловому, господарському або комерційному приміщенні?

- Проектовані технічні вимоги

(Продавлювання, вигин, стиснення, проміжнє навантаження).

Допустима відстань між лагами, брусами?

- Критерії до зовнішнього вигляду виробу.

Індивідуальний дизайн або бюджетний проект?


Таким чином визначивши яке завдання має виконати матеріал порівняємо особливості і технічні характеристики деревини. У цьому нам допоможуть думки досвідчених фахівців по деревообробці. Перше на що треба звернути увагу - це на регіон зростання лісу, який безпосередньо впливає на якість продукції. Сибірська модрина росте в суворих кліматичних умовах озера Байкал. Природа цього краю наділила її найціннішими якостями для даної деревини. На жаль широкомасштабні вирубки згубно позначаються на екології, але це дає нам можливість зберегти екологію лісів України.


Модрина в Україні завозиться компанією виробником СДК, з районів м. Лесосібірск, заготівля проводиться в сприятливий зимовий період вирубки, коли зупиняється рух соку, ліс знаходиться в законсервованої фазі росту, ліс спить.


Ціна модрини безпосередньо залежить від віддаленості лісозаготівлі. Отже відобразиться на ціні кінцевого продукту. Значить купити вагонку, купити терасну дошку, купити палубну дошку, купити планки потрібно з урахуванням обґрунтованих витрат:

- Високі транспортні витрати на доставку заготовки.
- Тривалі терміни доставки.
- Особливість і час сушки модрини в 2 рази довше ніж сосни.
- Додаткові трудовитрати на обробку та витратні матеріали.
- Ввізне мито, ПДВ.
- Розрахунки проводяться в твердій валюті (вплив курсу).


Всі ці мінуси перекриває жирний плюс - це все ж конкурентоспроможна ціна модрини сибірської, унікальні властивості породи і її краса.

А саме:

+ Модрина сибірська зносостійка і тверда не поступається дубу, а показники на вигин вище ніж у дуба. Потрібно врахувати, що дошка для підлоги, терасна дошка, дошка палубна під впливом механічних навантажень вимагає вищеперелічених умов.

+ Високі показники по вологостійкості і зносостійкості породи дерева.
+ Багатий, благородний малюнок, за рахунок яскраво виражених шарів і чіткою межею між пізньою і ранньої деревиною. Виграшно виглядає при створенні ефекту старіння і стилю прованс.

+ Стійкість до гниття і до грибкових захворювань у модрини у багато разів вище, ніж у сосни.

+ Продукція з модрини сибірської добре протистоїть ударним і вібраційним навантаженням.
+ Вогне стійкість в 2 рази вище ніж у сосни.
+ Сибірська модрина має слабовиражений смолистий запах, має гіпоалергенні і оздоровлюючий властивості на людський організм так як містить в собі антиоксиданти уповільнюють процес старіння і виникнення захворювань.


Погонажні вироби (тераса, палуба, фасад, підлога) з сибірської модрини виглядають благородно і будуть служити довгі роки вашої сім'ї і дітям ваших дітей.

Розглянемо популярну в будівництві і обробці- сосну українську.
Низька початкова вартість сосни обумовлена:

- Відносно невеликі транспортні витрати на доставку.

- Пухкий і м'який верхній шар цієї породи зменшує трудовитрати по деревообробки і вартість витратних матеріалів.

- Нетривалий час сушіння деревини.
- Через низьку щільность, на верхньому шарі деревини видно подряпини і вм'ятини при експлуатації виробу. Що не впливає на зовнішній вигляд виробу (вагонка, фальш брус, блок хаус) виключно для обшивки стін і стелі всередині приміщення.
- Сосна дуже легко займистий матеріал.
- Сильно схильна до гниття, появи синяви на поверхні дошки, деревних шкідників, а це вже вимагає витрат на додаткову хімічну обробку і як наслідок збільшення вартості виробів з сосни.

-Низькі властивості міцності сосни вимагає додатково купити брус, збільшити товщину виробів і більшої кількості лаг.


Будемо раді якщо зібрана нами інформація допомогла вам прийняти рішення.

Порівняння товарів ()