В Україні, Європі здавна і по сьогоднішній день при будівництві мостів, причалів, дерев'яних будинків застосовують пиломатеріали з модрини. Як паль, фундаменту, крокв, палубної, підлогової дошки, терасної дошки, нижній вінець будинку намагалися викласти з бруса модрини. Наші пращури вивчили унікальні властивості цієї породи дерева: практично не піддається гниттю, а в воді без доступу кисню з роками лише набирає міцності, за рахунок високої щільності деревини і великого вмісту камеді, смол не схильна до шкідників і має високі показники вогнестійкості.
При порівнянні видів модрини польської (лат. Larix polonica), карпатської (лат. Larix decidua). Зростання модрини в більш суворих кліматичних умовах наділяє її характеристики більш високими експлуатаційними показниками. Якщо подивитися на річні кільця, за якими видно, що деревина щільніша і структура малюнка багатша і унікальна за своєю кольоровою гамою.
Не тільки архітектори, будівельники, а й дизайнери в своїх роботах по інтер'єру люблять застосовувати модрину.
Співробітники СДК при деревообробці дбайливо, по-хозяйському ставиться до своєї роботи. Намагаються використати кожен обрізок дерева в справу. Виробляємо з них діжки для рослин, годівниці для птахів, садові доріжки, тощо. Рекомендуємо нашим покупцям застосовувати методику французької укладання терасної, палубної, підлоги, фасадної дошки, вагонки, планкена при якій використовуються короткі дощечки від 300 мм до 1800 мм. Відповідно зводяться відходи пиломатеріалу до мінімуму. І до того ж такий спосіб монтажу виглядає дуже цікаво (дивись фото).
Постійні покупці по достоїнству оцінили брашировані дошки.
Брашировання від англійського brush- щітка. Трудомісткий процес при якому щітками з металевою щетиною потім щіткою з мідною щетиною вичищають м'які верхні шари деревини. В процесі роботи залишаючи більш тверду структуру річних кілець. Потім шліфують поверхню полімерними і абразивними щітками, потім полірують наждачним папером.
Розрізняють глибоку брашировку при якій залишаються борозенки на поверхні деревини глибиною 2-3 мм і неглибоку - рифлену поверхню до 2 мм. Простіше оброблюються соснові породи дерева, але якщо вам потрібно купити дошку для підлоги, палубну дошку або обшити будинок фасадною дошкою, планкеном тоді тверда порода модрина підійде для цих цілей краще всього. При ціноутворенні потрібно врахувати кількість часу, електроенергії, витратних матеріалів піде на обробку твердої породи модрини набагато більше, ніж на м'яку сосну. Якщо ви хочете виділити в своєму інтер'єрі природну красу структури дерева, надати ефект старовини в еко стилі, ретро, прованс, в скандинавському стилі, попрацювати варто. Такого багатого і різноманітного малюнка структури деревини, яка налічує понад 12 відтінків кольорів, від червонувато бурого, до рудувато-золотистого немає жодної породи деревини. І чим нижче сорт тим краще, наявність сучків тріщин і додасть більший ефект штучного старіння.
І зекономлені гроші за рахунок вибору більш дешевого сорту деревини ви без болісно витратити на роботи по штучному старінню. І це тільки пів справи.
Далі бажаний результат роботи по штучному старінню залежить від художньої майстерності і досвіду маляра. Адже потрібно знати: як правильно нанести основний колір, як стерти вчасно і з потрібним зусиллям патину, як поверх морилки ляже другий шар масла і який вийде колір в результаті. Залежно від частини колоди ближче до центру або краю, відповідно вище або нижче щільність, то і поглинання лакофарбового матеріалу буде вище або нижче. Це потрібно обов'язково враховувати при фарбуванні підлогової дошки, вагонки, фальш бруса, планкена, тераси, палуби.
Зразки брашированної продукції ми завжди можемо вислати в будь-яке місто України. Звертайтеся в нашу компанію, ми завжди раді поділитися своїм досвідом і виготовити для Вас ексклюзивну продукцію з модрини.